Projektový den - Vysoké Chvojno II

22. října 2021
Projektový den - Vysoké Chvojno II
Školní družina ve středu 22. září opět vyrazila na projektový den do arboreta a Zoo koutku ve Vysokém Chvojně.

Ve školní družině při ZŠ Sezemice jsme uskutečnili projektový den mimo ŠD s názvem Život v lese. Projekt se konal v arboretu a ZOO koutku ve Vysokém Chvojně.

Tentokrát vychovatelky a odbornice z praxe připravily projektový den o lesních zvířatech a o jejich životě v lese. Projektový den začal v arboretu, kde jsme dětem ukazovaly cizokrajné stromy a keře. Dále pro ně byla připravena poznávací stezka.

Odbornice promluvily o historii Arboreta, ochraně životního prostředí nebo lesních zvířatech. Absolvovaly jsme krátkou lesní turistiku, při které jsme si s dětmi hrály hry a na přání dětí bylo připraveno stavění domečku
z přírodnin. Děti byly nadšené a některé opět nechtěly stavění domečků ukončit.

Dále jsme navšívili ZOO koutek, kde jsme dětem ukazovaly a popisovaly zvířata v oboře, např. muflony, daňky, jeleny nebo laně.  Poté děti dostaly připravené pracovní listy, kde měly přiřadit, jaké stopa patří ke zvířátku a jaký plod ke stromu. S pracovním listem dětem pomáhaly odbornice. Dále odbornice vysvětlily a popsaly jednotlivá zvířata a způsob jejich života.

Paní vychovatelky připravily týmové hry s motivy lesních zvířat. Projektový den jsme si všichni velmi užili.