Projektový den - Vysoké Chvojno

22. října 2021
Projektový den - Vysoké Chvojno
Školní družina vyrazila dne 21. září na projektový den do arboreta a Zoo koutku ve Vysokém Chvojně.

Ve školní družině při ZŠ Sezemice jsme uskutečnili projektový den mimo ŠD s názvem Zvířata lese. Projekt se konal v arboretu a ZOO koutku ve Vysokém Chvojně.

Vychovatelky a odbornice z praxe připravily projektový den o lesních zvířatech. Projektový den začal v arboretu, kde jsme dětem ukazovaly cizokrajné stromy a keře. Připravily jsme pro ně poznávání základních druhů stromů a menší lesní kvíz. Odbornice promluvily o historii Arboreta, ochraně životního prostředí nebo lesních zvířatech. Absolvovali jsme krátkou lesní turistiku, při které jsme si s dětmi hrály hry a na přání dětí bylo připraveno stavění domečku z přírodnin. Děti byly nadšené a některé nechtěly stavění domečků ukončit.

Dalším programem byla návštěva ZOO
koutku, kde jsme dětem ukazovaly a popisovaly zvířata v oboře, např. muflony, daňky, jeleny nebo laně. Některé děti nevěděly, jak vypadají mufloni nebo neznaly mláďata lesních živočichů. Odbornice vysvětlily a popsaly jednotlivá zvířata a způsob jejich života. Paní vychovatelky připravily týmové hry s motivy lesních zvířat. Na závěr projektového
dne jsme dětem ukazovaly naučné informační tabule, které byly součástí arboreta, na kterých byly různé dětské úkoly, které jsme společně plnily. Projektový den jsme si náramně užili.