Projektový den - Polytechnické vzdělávání

20. ledna 2021

Projektový den - Polytechnické vzdělávání

Ve školních družinách se uskutečnil projektový den s názvem Polytechnické vzdělávání.

Polytechnické vzdělávání se uskutečnilo 12. 1. 2020 ve druhém oddělení ŠD, 14. 1.2020 ve čtvrtém oddělení ŠD a 19. 1.2020 v pátém oddělení ŠD. Pod vedením paní vychovatelky Mrg. Věry Ryšavé, Jitky Vančurové a Kláry Knotkové, DiS. a odborníka z praxe pana Viktora Šimka. Projekt se konal v homogenní skupině a děti byly poučeny o bezpečnosti a pravidlech chování během konání projektového dne. Děti měly možnost vyzkoušet si stavění domů z různých stavebnic. Jednalo se zejména o lego nebo Sewa stavebnice. Odborník Viktor Šimek vysvětlil dětem základní stavební práce při stavbě domu a popsal jednotlivé profese, které se na stavbě podílejí. Vedl s dětmi diskuzi o jednotlivých profesích, zodpovídal dotazy a pomáhal při stavbě dětských modelů. Vychovatelky  dětem přečetly tematické pohádky, připravily pantomimickou hru na hádání různých druhů povolání. Také se dětem pustily tématické pohádky a byl připraven vědomostní kvíz. Na závěr si děti nakreslily modely vysněných domů.

Klára Knotková

Čertovské odpoledne 16. prosince 2020 Projektový den - „Poznáš ptáky na krmítku?“ 25. ledna 2021