Týden pro zdraví

7. června 2018

Img 1865

V týdnu od 14. 5. – 18. 5. proběhl na naší škole „Týden pro zdraví“. V tomto týdnu jsme se zaměřili na zdravé stravování, prevenci kouření, nabídli odpolední pohybové aktivity a relaxaci.

Zdravé stravování nabídla školní jídelna, kde se žáci kromě obědů mohli také nasnídat. Pochutnali si např. na ředkvičkové, tvarohové a rybičkové pomazánce, müsli s jogurtem, ovesné kaši, celozrnném pečivu, ovoci a zelenině, zákusku a dalších dobrotách. Během odpoledních hodin byly žákům nabídnuty pohybové aktivity -  florbal, fotbal, basketbal, volejbal, jóga, tabata a moderní tanec. V rámci týdne pro zdraví proběhl také Den pro zdraví – v letošním roce zaměřený na prevenci kouření. Žáci si mohli vyzkoušet jógu a překážkovou dráhu. Součástí dne byla i aktivita Protikuřácký řetěz, kde jsme zjišťovali, jak jsou na tom žáci se zkoušením cigaret, ať už klasických nebo elektronických. Žlutý proužek vyjadřoval nikdy jsem nekouřil, modrý – zkusil jsem to, ale nekouřím a červený – kouřím. Vše proběhlo anonymně, abychom zachovali co největší pravdivost. Výsledky můžete posoudit sami, je ale dobře, že dopadly lépe, než před osmi lety. Věříme, že další den věnovaný tomuto tématu opět nabídl informace, že jsou lepší možnosti než kouřit. Ve třídách žáci besedovali o škodlivosti kouření, finančních dopadech na rodinu a o pasivním kouření.

Celoškolní EVVO projekt o třídění a recyklaci odpadů 24. dubna 2018 Celoškolní projekt - 100 let ČSR 5. listopadu 2018