Světový den orientačního běhu na ZŠ Sezemice

10. června 2018
Světový den orientačního běhu na ZŠ Sezemice
V pátek 23. května se naše škola připojila k celosvětové akci Světový den orientačního běhu.

Světový den orientačního běhu (World orienteering day) je celosvětová akce, jejímž cílem je především popularizace tohoto sportu u veřejnosti. Po celém světě se v tento den konají stovky akcí zaměřené na různé formy a podoby orientačních aktivit. V loňském roce se celosvětově těchto aktivit zúčastnilo 288 tisíc účastníků a i letos se pořadatelé ze všech koutů světa pokusili o překonání tohoto rekordu. Naše škola se obdobně jako vloni ve spolupráci s oddílem OB OK Lokomotiva Pardubice připojila k této popularizační akci. Vzhledem k průběžné proměně okolí školy nebylo letos možné využít OB mapu ZŠ Sezemice, ale žáci si mohli vyzkoušet stejně jako vloni razící orientační bludiště přímo ve školním areálu, při kterém děti probíhaly bludištěm a razily 12 kontrol ve správném pořadí podle plánku. Akce se zúčastnilo v rámci sportovního dne 104 žáků 2. stupně a v pátek 23. května dalších 56 žáků 1. stupně. Každý účastník Světového dne obdržel diplomy, OB skládačku, pexeso, pohlednici a přehled mapových značek pro orientační běh. V tabulce pod článkem se můžete dočíst, kdo byl při průběhu bludištěm nejrychlejší.

Přehled nejrychlejších účastníků

Klára Chrbolková      7.B           čas 1:36