Den Země

28. dubna 2021
Den Země

Oslavy Dne Země proběhly letos ve dnech 22. - 24. dubna online, řada dětí naší školy se úspěšně zapojila do přírodovědně zaměřených aktivit a soutěží.

Ani v letošním roce jsme bohužel neměli možnost oslavit Den Země, který připadá na 22. duben, celoškolním EVVO projektem, ale žáci měli možnost zapojit se do řady soutěží a aktivit alespoň online přes počítač a řada z nich tak úspěšně a s elánem učinila. Online oslavy Dne Země Pardubického kraje proběhly ve 3 dnech od čtvrtka 22. dubna do soboty 24. dubna. Ve čtvrtek děti řešily na základě zhlédnutých videí soutěžní kvíz, v pátek měly možnost natočit krátké video o přírodě, svém vztahu k přírodě, o svých oblíbených zvířatech a spolu s obrázkem a fotografií ho zaslat do další soutěže, v sobotu 24. dubna následně děti luštily tajenku v doplňovačkách, žáci 1. - 4. ročníku měli doplňovačku zaměřenou na kočkovité šelmy, žáci 5. - 9. ročníku na les.

Rád bych tímto velice pochválil všechny děti, které se do aktivit a soutěžení zapojily (bez ohledu na výsledek, protože některé ceny byly losovány a jejich výhra závisela na štěstí při losování). Byli to následující žáci -  z 1. A Sabinka Hochmanová, Anička Brandýská, Stelinka Severinová, Vojta Bartel, Sárinka Malá, Tobík Popelka, Ríša Köhler a Olík Dworschak. Vojta za své krásné natočené video vyhrál deskovou hru a Olíkovo kombinované video s obrázkem bylo ohodnoceno speciální cenou za nejhezčí video a obrázek dohromady. Rád bych ale poděkoval všem dětem, které se do oslav Dne Země jakkoliv zapojily, za jejich aktivitu. Ve třídě 5. B děti vyráběly s paní učitelkou Šimkovou ve skupinové práci krásné Zeměkoule přání, v 9. B řešili žáci s paní učitelkou Krátkou při distanční výuce, jak se planeta Země měnila pod rukama lidí a i další natočená videa a nakreslené obrázky prvňáčků byly moc hezké, a tak si velikou pochvalu a poděkování zaslouží opravdu všichni, kteří projevili aktivitu a zájem naši přírodu zkoumat a chránit!

Krásná natočená videa našich žáků můžete zhlédnout v odkaze na internetovou stránku online oslav Dne Země. Soutěžní videa naleznete v prostředním žlutém sloupci po rozklinutí oranžového pole Soutěž - 23. 4. 2021 - losování výherců (po rozkliknutí srolujte na všechna soutěžní videa směrem dolů). Na této stránce naleznete také čtvrteční kvíz (v prvním - zeleném sloupci) a sobotní doplňovačky se správným řešením (v posledním - modrém sloupci). Připojuji také odkaz na aktivitu našich deváťáků z distanční výuky.

Mgr. Jan Václavek