Národní plán obnovy realizace investice 3.2.3 - MŠMT i ve školním roce 2022/2023 podporuje doučování žáků ZŠ

14. listopadu 2022
Národní plán obnovy realizace investice 3.2.3 -  MŠMT i ve školním roce 2022/2023 podporuje doučování žáků ZŠ

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie Covid-19.

Realizace projektu:

1. 9. 2022 - 31. 12. 2022

1. 1. 2023 - 31. 8. 2023

Národní plán obnovy je dokumentem, kterým Česká republika požádala o finanční příspěvek z EU. Část těchto prostředků je určena také na podporu doučování. Více informací naleznete zde

Cílem je opětovná podpora adaptace žáků po návratu k prezenční výuce. Jedná se o cílené intenzivní doučování žáků vedoucí k rozvoji jejich znalostí a dovedností v určeném období.

Příjemcem této podpory je i ZŠ Sezemice, okres Pardubice. Doučování je realizováno na 1. i 2. stupni v hlavních předmětech (např. český jazyk, anglický jazyk, matematika, fyzika, chemie a další). Bližší informace obdrží žáci a jejich zákonní zástupci u vyučujících daných předmětů v jednotlivých ročnících.

Za žáky ohrožené školním neúspěchem můžeme považovat žáky sociálně a zdravotně znevýhodněné, žáky s SVP, žáky s nízkou motivací k učení, žáky s vysokou absencí, žáky s odlišným mateřským jazykem i žáky, kteří se cítí ohrožení dlouhodobým dopadem distanční výuky.

Mgr. Olga Doskočilová