Zimní vycházka do lesa

27. prosince 2021
Zimní vycházka do lesa
V úterý 21. prosince se žáci 1. A, 1. B a 5. A vydali na předvánoční vycházku do lesa ke krmelci a zapojili se tak do projektu Hrdá škola - Vánoční dobrý skutek.

Hned ráno vyrazili na cestu páťáci, aby připravili menším spolužákům stezku i úkoly s vánoční a sportovní tematikou, které museli prvňáci cestou plnit. Prvňáci pak v jejich stopách úspěšně došli až k cíli, kterým byl krmelec pro lesní zvěř. Cestou si zazpívali koledu, zarecitovali vánoční básničku nebo třeba hledali šišky, kterými pak házeli na cíl. Úkol vždy museli vyhledat a správně přečíst.

V lese si ještě společně zahráli hry a do krmelce přidali pro lesní zvěř starý chleba, kukuřici, mrkve nebo jablka. Za dobrý skutek si vysloužili sladkou odměnu a pak už se spokojeně vydali zpět do školy.

Mgr. Kateřina Enderová