Zeměpisná olympiáda 2020

9. března 2020

Img 20200226 1143541

Po roce se opět odehrálo zeměpisné klání, ve kterém měly hlavní slovo mapy, atlasy, pravítka, kalkulačky, pastelky a ze všeho nejvíc bystrá hlava. Ve třech kategoriích nás v okresním kole skvěle reprezentovali Vít Mareš (6. B), Jáchym Krejčík (7. B) a Adam Hrádek (9. B).

Žáci poměřili své schopnosti v praktických dovednostech (práce s mapou, grafem či textem), v práci s atlasem (vyhledávání informací na tematických mapách)  a v teoretických znalostech (kde nebylo dovoleno používat žádné pomůcky).

Ve školním kole byl čas limitován 45 minutami vyučovací hodiny, proto nebylo radno ztrácet čas bezradným listováním, ale rovnou se vrhnout na plnění úkolů.

V kategorii A - 6. ročníky si s těmito úlohami nejlépe poradil Vítek Mareš (34,5 bodů), na druhém místě se umístil Kristián Řehounek (26 bodů) a o třetí místo se dělí Barča Davidová a Adam Komers (oba 25,5 bodů). Maximálně bylo možné získat 40 bodů.

Mezi sedmáky - kategorie B - získal nejvíce bodů Jáchym Krejčík (49,5 bodů), druhé místo obsadila Ella Krejčíková (44 bodů) a pomyslného bronzu dosáhl Jan Dašek (43,5 bodů).

Nejstarší žáci spadají do kategorie C, ve které byl nejlepší Adam Hrádek (47 bodů), za ním se umístil Marek Lacina (44,5 bodů) a třetího místa dosáhl Jakub Pražan (42 bodů). Obě kategorie starších žáků psali test na maximální počet 60 bodů.

Finalisté si v tvrdé konkurenci okresního kola vedli výborně!

Někteří dokonce porazili své odvěké rivaly v okresních soutěžích. Vít Mareš se umístil na fantastickém 6. místě v kategorii A, Jáchym Krejčík obsadil krásné 13. místo a Adam Hrádek se skvěle dostal na 8. příčku.

Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Zdeňka Picková

Recitační soutěž - 1. stupeň 8. března 2020 Music stars with Marv II 9. března 2020