Zeměpisná olympiáda 2019

17. dubna 2019

Zo

Ve dnech 25. - 26.4. proběhne celostátní finále zeměpisné olympiády pro letošní rok. Naše škola vyslala do okresního kola čtyři žáky, kteří se dokázali se záludnými otázkami dobře popasovat i přes nevýhodu zbrusu nových atlasů.

V zeměpisné olympiádě se soutěží celkem ve čtyřech kategoriích. Kategorie A zahrnuje 6. ročníky, kategorie B 7. ročníky, kategorie C 8. a 9. ročníky a pak je samostatná kategorie D pro střední školy.

Ve školním kole se mezi žáky ze 6. ročníků nejlépe umístila Agáta Schejbalová s 31 body, na druhém místě Ella Krejčíková s 29 body a na třetím místě Adéla Závorková s 28 body.

V 7. ročnících napsala školní kolo nejlépe Nelly Jiroutová, která získala 33 bodů, hned za ní skončil Marek Lacina s 32 body a o třetí místo se dělí Adéla Hykyšová s Michelou Petrásovou, které shodně získaly 30 bodů.

Se suverénně nejvyšším počtem bodů postupoval v kategorii C Jan Ryšavý, který získal 43 bodů, na druhém místě se umístila Denisa Izáková s 38 body a na třetím místě pak Jakub Pražan s 37 body.

Do okresního kola si postupující žáci vezli jiné atlasy, než na které byly po celý rok zvyklí, protože podle nových pravidel nesměly být atlasy zařazené do soutěže starší roku 2015.

V tomto kole získal opět nejvíce bodů Jan Ryšavý, kdy se v kategorii C sešla opravdu silná skupina a 74 bodů stačilo na 9. místo. Zástupci kategorie A a B obsadili shodně 13. místo. Marek Lacina napsal test na 66,5 bodu a Agáta Schejbalová získala 40,5 bodu.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k výsledkům.

Mgr. Zdeňka Picková

Dětská scéna 2019 - krajské kolo 15. dubna 2019 Planeta Země 3000 - Kolumbie, ráj slasti a neřesti 19. dubna 2019