Zeměpisná olympiáda - 2. stupeň

20. ledna 2023
Zeměpisná olympiáda - 2. stupeň

V letošním školním roce probíhá jubilejní 25. ročník Zeměpisné olympiády a my jsme právě prošli prvním, školním kolem této soutěže.

Tento týden si žáci zkusili porovnat své zeměpisné znalosti. Test, který měl prověřit nejen jejich teoretické znalosti, ale také jejich praktické využití, byl hodnocen maximálním počtem 50 bodů. Nejlepší 3 žáci z každé kategorie postupují do dalšího, tedy okresního kola. Výsledky nebyly vůbec špatné. Níže uvedeným gratuluji k postupu a držím palce do dalších kol.

Kategorie A: 6. ročník: Škoda Jan (48 b),  Novotný Jan (46 b), Novák Radim (45,5 b) 

Kategorie B: 7. ročník: Kamenický Lukáš (38 b), Krejčíková Eliška (36 b), Varečka Ondřej (35 b)

Kategorie C: 8. a 9. ročník: Trulay Michal (44 b), Matušú Tereza (44 b), Řehounek Kristián (44 b)

Mgr. Alena Srkalová