Výlet 8. tříd

24. června 2019

Img 20190613 083845

Ve čtvrtek 13. června se žáci 8. A a 8. B vydali na školní výlet do IQ Landie v Liberci.

K navštívení bylo mnoho expozic. Pro milovníky přírodopisu a zeměpisu GeoLab s exponáty zaměřenými na stavbu zemské kůry, stroj času či průběh seismických vln, které vznikají při zemětřesení.

V expozici Kosmo jsme si vyzkoušeli pocity kosmonauta a objevovali krásy naší sluneční soustavy i světů ještě vzdálenějších. Odvážnější žáci si mohli vyzkoušet 3G přetížení na vesmírném kolotoči, který se používá pro výcvik kosmonautů.

Velmi oblíbená byla také expozice Živly – oheň, voda, země, vzduch a Sexmise – vše o dospívání, milování, plození a rození.

Věříme, že školní výlet si užili nejen žáci, ale i učitelé.

Mgr. Šárka Kuldová

Mgr. Pavel Firman

Mgr. Barbora Motyčková

Výlet 7. A v ZOO Praha 23. června 2019 Příprava pokrmů v 7. třídách 27. června 2019