Výlet 4. A a 4. B

17. června 2022
Výlet 4. A a 4. B
Tak jsme se dočkali! V úterý 14. června se obě čtvrté třídy vypravily na tolik očekávaný výlet do Prahy.

Naše pražské putování vedlo historickými cestami a stalo se tak doplněním a uzavřením dějepisného učiva vlastivědy o Karlu IV. a gotice. 

Hned na začátku nás čekalo ohromující setkání s Katedrálou svatého Víta, Václava a Vojtěcha. V areálu Pražského hradu jsme si také prohlédli slavnostní prostory Vladislavského sálu a kouzelnou Zlatou uličku. Následovalo hledání domovních znamení v Nerudově ulici a návštěva Pražského Jezulátka. 

Po zastávce na oběd v restauraci McDonalds jsme se vydali na Karlův most. Pohled na Vltavu většinu dětí uchvátil. Museli jsme si ale pospíšit, protože nás čekalo ještě Klementinum, Staroměstské náměstí a samozřejmě i orloj. 

Plni krásných zážitků jsme potom pospíchali k autobusu a vypravili se na cestu domů. Druhý den jsme se ve škole shodli, že náš výlet se opravdu vydařil.

Mgr. Lenka Rečlo Šturmová

Mgr. Monika Dobruská

Fotogalerie