Vydařený sportovní den 1. stupně

3. května 2023
Vydařený sportovní den 1. stupně
V pátek 28. dubna se konal dlouho očekávaný sportovní den pro celý první stupeň naší školy. Letošní akce se konala za účasti velikého počtu nejen dětí, ale i profesionálních sportovců...

Již zhruba týden před samotným sportovním dnem jsme s napětím sledovali předpověď počasí, která nás nechala na vážkách doslova po posledních hodin. Jelikož příznivé podmínky byly alfou omegou pro hladký průběh celého dne. V pátek ráno jsme s nadšením mohli konstatovat, že jediným nežádoucím jevem pro celé dopoledne bude nikoliv déšť, nýbrž nežádoucí návštěva hnojového aromatu z nedalekého pole, které se dostavilo fandit našim malým sportovcům.

Počínaje osmou hodinou ranní pak odstartovala činnost na jednotlivých jedenácti stanovištích. Na nich se postupně pod vedením třídních učitelů třídy střídaly po patnácti minutách. Každé stanoviště nabízelo jinou disciplínu, přičemž na celé dění dohlíželi pedagogové zajišťující pomoc a dohled. Děti si tak zkusily například prolézt lanovou dráhu, zahrát házenou anebo zakopat zábavnou formu fotbalových penalt, při kterých se jim před samotným kopem pořádně zatočil svět pod nohama. 

Samostatnou zmínku pak zaslouží ještě čtyři stanoviště, jež byla připravena profesionálními hráči a trenéry amerického fotbalu, kteří ochotně přijeli navštívit naše žáky až z Příbrami, Prahy a Ústí nad Labem. Důvodem jejich přítomnosti v Sezemicích však nebylo jen pouhé obsluhování čtyř stanovišť, ale i ukázka málo známého, avšak velice zajímavého sportu - Flag fotbalu. Tato sportovní disciplína vznikla jako bezkontaktní varianta amerického fotbalu, která tak nabízí další alternativu pro hodiny tělesné výchovy ve školách či pro volnočasové vyžití mládeže. Jedná se o sport, při němž chlapci a dívky hrají v dětských kategoriích společně a který si mezi dětmi naší školy během pátečního dne okamžitě našel velkou popularitu. Není divu, že je jen krůček od zařazení mezi sporty pro Olympijské hry v roce 2028 v Los Angeles, a pokud by si někteří z našich talentovaných sportovců udrželi zájem, který prokázali na sportovním dni, třeba jim jednou budeme moci fandit i na této prestižní události.

Flag fotbalisté, kteří s námi strávili celý sportovní den, během přestávky na občerstvení žáků sehráli pro celou školu modelový dvacetiminutový zápas, během něhož nám ukázali základní principy celé hry. A jelikož po skončení akce zůstali žákům k dispozici, odehrávala se menší přátelská utkání na hřišti i mezi žáky našich tříd ještě po několik desítek minut po skončení a sklizení všech disciplín. Chcete-li se dozvědět více o tomto atraktivním sportu, můžete navštívit například jeho webové stránky. Pokud by Vás pak zajímalo samotné zapojení Vašich dětí a dali byste Flag fotbalu šanci, nejbližším klubem pro rozvoj Vašich dětí je pro nás tým Pardubice Stallions. Děkuji tedy celé partě, která k nám vážila cestu, v první řadě pak panu Lukáši Tančincovi, pod jehož vedením celé zapojení flag fotbalistů na našem sportovním dni probíhalo.

Z našich řad pak děkuji třídním pedagogům a jejich asistentkám za pomoc dětem, organizaci tříd a vzorné dodržování časového hamonogramu dne a dále pak kolegům a kolegyním ze školní družiny a druhého stupně, kteří nám zajistili fungování všech stanovišť a důsledný dohled na bezpečnost všech žáků. Speciální úkol pak skvěle splnila paní učitelka Láníková, díky níž se můžete podívat na spoustu zajímavých fotek, anebo dokonce zkouknout parádní videoreportáž z celého dne.

Sportu zdar!

Mgr. Lukáš Knaute

Fotogalerie