Rolnička a Sezemické Vorání

3. května 2023
Rolnička a Sezemické Vorání

Děti zpívající ve sboru Rolnička ZŠ Sezemice se v sobotu 22. 4. zúčastnily třetího ročníku festivalové přehlídky pěveckých sborů Sezemické Vorání.

Žáci měli možnost poslechnut si vystoupení dalších pěveckých sborů z blízkého okolí i z větší dálky (Sezemice, Pardubice, Svitavy, Klánovice). Všem se líbil nápaditý repertoár sborů i hudební doprovody. Milé byly i připomínky a postřehy hodnotících odborných lektorů. Sbor Rolnička si připravil píseň Z. Svěráka Maminčin perník (který byl samozřejmě i upečený a roznášený mezi posluchače), dále dvojhlasou lidovou píseň Černé oči jděte spát a nakonec překvapení – část scénické skladby E. Griega Ve sluji krále hor – doprovázenou boomwhackery. Večer estivalové přehlídky pěveckých sborů Sezemické Vorání pokračoval koncertem folkové skupiny Trdlo.

Věříme, že se celé odpoledne i večer naplněný zpíváním a hudbou všem divákům i účastníkům líbi,l a budeme se těšit na další hezké akce. Sbor Rolnička už má před sebou další termín vystoupení – Májový koncert na sezemické radnici v neděli 21. května.

Mgr. Radka Svatoňová

Fotogalerie