Vítejte aneb slovo ředitele školy

4. září 2018

%c5%a1kola 1

Tak a už je tu zase Š K O L A! V obchodech nás připravují na školní rok již od poloviny prázdnin a poslední týden slyšíme přípravu do školy i z rozhlasu a televize. Proto věřím, že dnes jste v lavicích všichni připraveni.

Někdo se do školy těší, někomu se chce méně, někomu vůbec ne. Většinou se radost ze školy vytrácí s přibývajícími roky a s těžším učivem. Ráno se vám nebude chtít vstávat, ale my učitelé se budeme snažit, aby vám škola nevadila a zvládali jste učení bez mučení.

Vaše jízda životem má nyní zastávku v základní škole. Tato zastávka trvá devět let a prázdniny jsou jen krásnou přestávkou v celoživotním vzdělávání. Ty letošní prázdniny právě skončily a začíná další kolo učení ve třídě s číslem o jedničku větším.

Prvňáčci dnes nastupují do školy v doprovodu rodičů, nejstarší deváťáci ruku dospěláka dnes nepotřebují, protože jedou do poslední stanice, kde vlak zvaný ZÁKLADNÍ ŠKOLA končí, a budou muset na své cestě životem přestoupit do dalšího vlaku, který má sice méně zastávek, zato jede mnohem rychleji. Držím vám, nejstarším žákům, palce, ať dojedete do
svého vysněného cíle!

Chtěl bych popřát vám všem, žákům, učitelům, správním zaměstnancům, ale také rodičům, ať je tento školní rok pro vás rokem klidným a pohodovým. Myslím, že se náš školní vlak právě rozjíždí a nový školní rok začíná.

Příjemnou jízdu přeje váš ředitel.

Mgr. Jiří Březina

Mgr. Olga Doskočilová

Přihlašování dětí do Kroužků školního roku 2018/2019 4. září 2018 Adopce na dálku - Ghana - Nidaar 4. září 2018