Účast ve výtvarné soutěži Art-Floral-Design 2023

8. července 2023
Účast ve výtvarné soutěži Art-Floral-Design 2023

Žákyně naší školy se zúčastnily výtvarné a grafické soutěže pořádané Střední školou vizuální tvorby v Hradci Králové. Pro letošní rok bylo zvoleno inspirativní téma Magie a kouzla.

Toto téma zaujalo žákyně sedmých ročníků – ze třídy 7. A se zúčastnily Michaela Malá a Sofie Moravcová, obě dvě si zvolily motiv šamana, kterého ztvárnily v barevném provedení kresbou pastelem. Třídu 7. B v soutěži zastupovaly Pavlína Köhlerová a Eliška Krejčíková. Pavlína se snažila zachytit Ztracený svět v podzemí, o kterém je zmínka ve stejnojmenné knize, v níž ji nejvíce zaujala část o levitujících ostrovech, které namalovala. Eliška se inspirovala knižní sérií Strážce ztracených měst od Shannon Messengerové, v jejích knihách vystupuje mnoho zajímavých postav, magických stvoření i ztracených měst.

Všechny naše soutěžící obdržely diplom, který stvrzuje jejich účast v soutěži garantované Asociací branding designu a mohou se jím prokázat, až se budou hlásit k dalšímu studiu, zvláště pokud se jejich kroky budou ubírat uměleckým směrem.

Dívkám děkujeme za vzornou reprezentaci školy v této soutěži a do budoucna jim přejeme, aby své výtvarné schopnosti nadále rozvíjely a aby se jim dařilo nejen v oblasti umění.

Ing. Lada Richterová, Ph.D.