Školní výlet třídy 7. B

8. července 2023
Školní výlet třídy 7. B

Ve čtvrtek 15. 6. se uskutečnil očekávaný výlet třídy 7. B. Naším cílem byly Bozkovské dolomitové jeskyně a blízké město Semily.

Na cestu jsme se vydali v brzkých ranních hodinách, abychom stihli načerpat nové zážitky. Nejprve jsme jeli vlakem z pardubického vlakového nadraží, odkud nás vlak dovezl až do města Semily. Poté jsme dojeli autobusem do městečka Bozkov. Odtamtud vedly naše kroky k Bozkovským dolomitovým jeskyním, kde jsme mohli obdivovat krásy, které vytvořila sama příroda. Nejvíce nás uchvátily krápníky různých tvarů a především největší české podzemní jezírko. Po prohlídce si každý z nás mohl zakoupit něco na památku v přilehlém obchůdku. Připojili jsme se na turistickou cestu k Masarykově vyhlídce a těšili jsme se na nejhezčí úsek naší cesty – Riegrovu stezku, která vede malebným údolím Jizery. Na cestu nám svítilo sluníčko a před odpoledním deštěm nás bezpečně ochránily větve listnatých stromů lemujících cestu. Jakmile jsme vyšli ven z lesa, déšť ustal.   

Na závěr jsme se posilnili italskou pizzou a mířili jsme na vlakovou stanici, odkud nás vlak dovezl z Libereckého kraje zpět do Pardubic. Tam jsme se všichni spokojeni, příjemně unaveni (po téměř patnáctikilometrové túře - https://www.relive.cc/view/vLqeekxwYdq) a s úsměvem na tvářích rozloučili a mířili jsme domů.

Ing. Lada Richterová, Ph.D. 

Fotogalerie