Technohrátky poprvé ve školním roce 2019/2020

7. října 2019

Technohrátky poprvé ve školním roce 2019/2020

V září se zájemci z řad žáků devátých tříd vydali na návštěvu do Střední průmyslové školy stavební v Pardubicích. Prohlédli si areál školy a utkali se v soutěžích zaměřených na praktické dovednosti i vědomostním kvízu s družstvy dalších zájemců o technické obory z deseti základních škol z celého Pardubického kraje. Celkem se zúčastnilo 120 žáků.

Naši žáci vyzkoušeli svou kreativitu při stavbě budov z dřevěné stavebnice, své zkušenosti s počítačem uplatnili v práci s programem, který pomáhá navrhovat budovy i jejich vybavení. Zkusili si i tzv. suché zdění z cvičných cihel nebo řezání prken.

Praktická část jim šla dobře, s teoretickými znalostmi, které si měli zapamatovat z jednotlivých stanovišť, už to bylo horší. Ale protože v technických oborech jde i o manuální zručnost a řemeslo má zlaté dno, tak doufám, že jim tato exkurze do tajů oborů spjatých se stavebnictvím pomohla ve výběru oboru, který budou studovat na střední škole.

Mgr. Olga Doskočilová

Kurz EVVO 5. října 2019 Sýkorník - dárek pro vaši zahradu 10. října 2019