Spaní ve škole 8. A a 8. B

2. listopadu 2018

Img 6407

Dobrodružnou noc z pátku 19. 10. na sobotu 20. 10. zažili žáci z třídy 8. A a 8. B, kdy společně přespali v budově školy. Spaní ve škole začalo v 17 hodin přivítáním všech dětí, které se akce zúčastnily. Počasí nám přálo, a tak jsme si na školním hřišti zahráli vybíjenou a fotbálek. Kolem 19. hodiny jsme se s chutí pustili do vynikající horké pizzy a následovalo sledování filmů. Ti odvážnější mohli sledovat horor, ostatní sledovali sci-fi film. Kdo měl ještě v bříšku místo, mohl si k filmu smlsnout na čerstvém popcornu.

Kolem 22. hodiny jsme se přesunuli do školní tělocvičny, kde nás čekaly dvě soutěže. Začali jsme Československým kvízem, kde jsme hádali význam slovenských slov v češtině. Další hra bylo tvoření slov pomocí lidských těl. Při obou hrách jsme se velmi nasmáli.

A protože už byl čas jít spát, nezbylo nám nic jiného než si nachystat spacáky a vydat se do říše snů. Po neutichajícím povídání a šeptání ulehli ke spánku i poslední opozdilci. Noc ve školních prostorách proběhla poklidně. Žáci spokojeně spali až do ranního budíčku, po kterém se někteří i ve svých pelíškách nasnídali, zabalili spacáky a karimatky a vrhli se s dobrou náladou do sobotního dne.

Důležité na této akci bylo, že jsme společně zjistili, že je možné trávit příjemné chvíle ve škole i mimo vyučování a také že si naše „děti“ umí hrát a bavit se aktivně.

Všichni jsme odcházeli s úsměvy na tvářích a již nyní se těšíme na další spaní ve škole, které nás snad ještě tento školní rok čeká.

Děkujeme všem rodičům, kteří nám poskytli drobné pohoštění.

Mgr. Šárka Červinková, Mgr. Hana Kašparová

Mgr. Barbora Motyčková

Strom svobody - výsadba při oslavách vzniku ČSR 1. listopadu 2018 Prvňáčci a ježci 4. listopadu 2018