Školní výlet třeťáků

7. června 2024
Školní výlet třeťáků

Na dobrodružný výlet, který se jmenoval Indián - stezka přežití se vypravili třeťáci. Ve čtvrtek 30. 5. se děti ze třetích tříd vydaly na cestu do Mratína, do areálu Dětského letního tábora a mini zoo. Čekal je zajímavý a dobrodružný program. 

Děti přivítala indiánská náčelnice, která je rozdělila do jednotlivých týmů, které se postupně vydávaly na cestu. Stezka vedla kolem rybníka, na louku a do lesa.  Skupinky se nesměly rozdělit, děti měly za úkol starat se jeden o druhého a vzájemně si pomáhat. Na jednotlivých stanovištích stezky plnily děti zajímavé úkoly. Na první zastávce čekala na děti bylinkářka, která dětem vše dokázala vysvětlit beze slov. Na dalších stanovištích se děti dozvěděly něco o zdravovědě, zkusily si střílet z luku, rozdělat oheň i přefiltrovat vodu. Část stezky také někteří odvážlivci absolvovali naboso a bez bot zkoušeli i překonat různé překážky v terénu. Na závěr stezky si děti uvařily čaj z bylinek, které cestou nasbíraly, zájemci si k obědu opekli buřty. Počasí nebylo úplně ideální, ale déšť a mraky vykreslily tajuplnou atmosféru, která vytvářela skvělou kulisu ke stezce přežití. Čekání před stezkou nebo po návratu z ní si děti zpříjemnily na hřišti, na trampolínách nebo se zvířátky v mini zoo. 

Mgr. Kateřina Enderová

Mgr. Denisa Sitová

Mgr. Olga Šimková

Fotogalerie