Školní výlet druhých tříd

3. června 2019

V%c3%bdlet 001

Ve čtvrtek 30. května jsme společně s žáky druhých tříd navštívili hrad Kost.

Na hradě nás čekalo po deštivých a chladných dnech krásné počasí, ale především bohatý program. Nejprve jsme zhlédli ukázky sokolnictví. Mohli jsme vidět, jak draví ptáci létají, a dozvěděli jsme se o nich i spoustu zajímavostí. Potom jsme zamířili na prohlídku hradu, kde nás zaujaly například staré kočáry, zbraně nebo starobylá černá kuchyně. Dále jsme navštívili dobové divadelní představení, které mělo u dětí velký ohlas. Po dobrém obědě jsme si ještě zasoutěžili v lukostřelbě, v hodu sekyrkou na cíl a v přetahování lanem.  A pak už byl nejvyšší čas na návrat domů. Vraceli jsme se bohatší o krásné zážitky i nové vědomosti.

Mgr. Kateřina Enderová

Přírodovědná soutěž - Holice 26. května 2019 Dětský den v ZŠ Sezemice 3. června 2019