Školní výlet 8. ročník

27. června 2024
Školní výlet 8. ročník

Ve středu 26. 6. se žáci 8. ročníku vydali na školní výlet. První část výletu jsme strávili v nedalekých Kladrubech nad Labem a pak pokračovali do Hradce Králové.

Po příjezdu do Kladrub nad Labem jsme se vydali do krajiny UNESCO a viděli tak kladrubské hřebce ve volném výběhu. Cesta alejí byla příjemná, pod korunami stromů nám bylo dobře a nepociťovali jsme tak zvyšující se teplotu. Pak už na nás čekala prohlídka hřebčína a kočárovny. Paní průvodkyně žáky seznámily s historií, důležitými informacemi, které se k tomuto českému hřebčínu vztahují. Vyzdvihly i souvislosti s Velkou pardubickou. Zajímavostí je, že třeba tyto dostihy zahajovala při své návštěvě i císařovna Sissi, která byla velkou milovnicí koní a skvělou jezdkyní. 

Po zmrzlině jsme se přesunuli do autobusu a pokračovali do Hradce Králové, kde se nachází zrekonstruovaná průtoková vodní elektrárna Hučák. Po krátkém vstupu v infocentru o obnovitelných zdrojích jsme se podívali do provozu elektrárny a následně do druhého patra budovy, kde byla pro žáky připravena praktická ukázka zdrojů energie a v neposlední řadě virtuální realita na téma energií.

Teplé počasí nám postupem času bralo naši energii, ale nenechali jsme se odradit, dobili jsme baterky a vyrazili jsme převzít si štafetu od odcházejících deváťáků.

Jelikož se letošní školní rok chýlí ke konci, přejeme všem krásné prázdniny a pevně doufáme, že načerpanou energii během prázdnin využíjí budoucí deváťáci tím nejlepším způsobem.

Mgr. Marie Krátká

Mgr. Alena Srkalová

Fotogalerie