Prvňáčci na výletě

4. června 2019

Img 20190530 214135

Děti z prvních tříd se konečně dočkaly! 30. května se vydaly na svůj úplně první školní výlet. Cílem cesty byla Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka a blízké okolí.

Po příjezdu do záchranné stanice jsme si nejprve  prohlédli zvířátka, o která se zde starají.  Dozvěděli jsme se mnoho informací o způsobu jejich života. Paní průvodkyně také připojila velmi zajímavé vyprávění o tom, jak se jednotlivá zvířátka do stanice dostala.

Následovala svačinová a nákupní přestávka. Pak jsme se vypravili do pískovcové přírodní památky Pivnice u obce Zderaz. Jedná se o úzký kaňon se skalními tunely, převisy, jeskyněmi a různými erozními tvary. Šli jsme krásnou krajinou - rozkvetlými loukami a lesem. Nejpoutavější pro všechny účastníky byla cesta roklí, kde jsme překonávali rozbahněný potok. Pak následovala prohlídka jeskyně a především náročné stoupání zpět ne cestu nad roklí. Na přiložených fotografiích je vidět, že prvňáčci prožili velké dobrodružství. 

Mgr. Monika Dobruská

Divadlo má mnoho podob 3. června 2019 Šachový kroužek 5. června 2019