Divadlo má mnoho podob

3. června 2019

Divadlo3

V květnu se žáci devátých tříd vydali do Stavovského divadla v Praze na představení Misantrop, které je dílem francouzského dramatika Molièra a pochází ze 17. století. Pod režijním vedením Jana Friče se v tomto ztvárnění potkávala a prolínala doba dávno minulá s dnešním světem, který je plný moderních technologií.

Především scéna působila velice novodobě, kdežto text byl zachován v původní starobylé podobě. Po zhlédnutí představení proběhla i beseda s herci, dramaturgyní a režisérem představení. Každý z diváků si odnesl jistě osobitý zážitek. Žákům se velice líbilo prostředí divadla, které působí velmi majestátně. Z našich míst v lóžích na druhém balkónu bylo velice dobře vidět celé jeviště. Akustika celého divadla je taktéž skvělá, takže jsme si všichni užili herecké výkony Vladimíra Javorského, Davida Matáska, Igora Ozoroviče, Kateřiny Winterové nebo Jany Strykové. Autorem fotografie z představení je fotograf inscenace Patrik Borecký.

Mgr. Radka Svatoňová

Mgr. Olga Doskočilová

Dětský den v ZŠ Sezemice 3. června 2019 Prvňáčci na výletě 4. června 2019