Projekt - mediální výchova aneb umíme číst mezi řádky?

8. června 2019

Img 2067

Ve středu 5. 6. se žáci 9. tříd pod vedením lektorů společnosti Europe Direct Pardubice stali novináři, kteří vytvořili redakční týmy pro různé druhy tiskovin. Stejnou událost měli zpracovat z hlediska typu čtenářů daného periodika.

V úvodu si všichni zopakovali informace o Evropské unii a naše možnosti v rámci členství v této organizaci. Ve skupinkách si vyzkoušeli aktivitu, která směřovala k podpoře respektu, úcty a tolerance ve společnosti.

I když čtení zpráv není oblíbenou činností deváťáků, tak zjistili, že jejich vytváření je ještě těžší. Pracovali pro redakce Hospodářských novin, Blesku, Cosmopolitanu a deníku Sport. Každý novinový článek musí obsahovat titulek, který čtenáře zaujme. Už tento první krok byl nesnadný, ale nakonec se s tímto úkolem všichni vypořádali na jedničku. Při prezentování jednotlivých článků se naučili rozeznávat informace důležité od informací výplňových a dezinformací. Lektorům děkujeme na poučné a zábavné dvě hodiny s médii.

Mgr. Radka Svatoňová

Mgr. Olga Doskočilová

Pythagoriáda 2019 7. června 2019 Pasování na čtenáře - 1. B 12. června 2019