Pasování na čtenáře - 1. B

12. června 2019

Img 20190611 205610

Úterní podvečer byl pro prvňáčky velmi výjimečný a slavnostní.

Celá 1. B se sešla v sále sezemické radnice, kde na děti čekala knížková víla, pan rádce, král a královna. Než byly děti pasovány na rytíře čtení, musely nejprve splnit čtyři čtenářské úkoly - složit společně abecedu, přečíst větu z příběhu, říct slovo na dané počáteční písmeno a najít písmeno, kterým začíná jejich jméno. Všechny děti byly úspěšné a byly tedy přijaty mezi rytíře - čtenáře. Za svou celoroční snahu v hodinách čtení děti dostaly průkazku do městské knihovny, hru a krásnou knížku.

Děkujeme sezemické knihovně a radnici za přípravu akce a za polupráci.

Mgr. Lenka Šturmová

Projekt - mediální výchova aneb umíme číst mezi řádky? 8. června 2019 Minitaneční 8. tříd 14. června 2019