Preventivní program ve 3. A a 3. B

4. června 2024
Preventivní program ve 3. A a 3. B

V posledních květnových dnech absolvovali třeťáci preventivní program nazvaný Jsme tým. Pro děti ho připravila společnost ACET.

Pod vedením zkušené lektorky se děti s chutí pustily do aktivit zaměřených na spolupráci a rozvoj pozitivních vztahů ve třídě. Vyzkoušely si, jak komunikovat beze slov, jak se navzájem podpořit či povzbudit nebo jak společnými silami řešit problém, překonat překážky a dosáhnout výsledku.

Spolu s novým plyšovým kamarádem měli všichni za úkol projít úzkým kaňonem, přebrodit řeku a postupně dospět až na vrchol hory. Tam měli příležitost se zamyslet a zhodnotit, jak jejich putování probíhalo. Za odměnu pak získali z pokladnice kartičku s důležitou myšlenkou: Každý jsme jiný, ale společně zvládneme víc. Pro budování pozitivní atmosféry ve třídě a týmového ducha je to myšlenka velmi cenná a my si ji budeme připomínat co možná nejčastěji.

Mgr. Olga Šimková

Mgr. Kateřina Enderová

Fotogalerie