Pestré jaro ve 4. B

27. června 2022
Pestré jaro ve 4. B
Během jarních měsíců se toho ve 4 .B dělo mnoho.

Po dvouleté pauze jsme se opět vrátili k tradičnímu sportovnímu dni na začátku května. Děti si zasportovaly a zasoutěžily také při oslavě Dne dětí, který pro ně připravili žáci 9. ročníků. Ve třídě pak ve skupinách řešily šifry a podle vyluštěných indicií hledaly ve škole ukrytý poklad.

Pravidelně jsme se scházeli se školní psycholožkou, na jejíž práci navazoval i program PPP Ústí nad Orlicí s názvem Před tabulí, za tabulí. Cílem obou programů bylo naučit děti spolupracovat se všemi ve třídě, naučit je řešit konflikty nenásilnými způsoby, naslouchat si, nebýt zbrklí a celkově zlepšit vztahy ve třídě.

Celé jaro jsme ve výuce vlastivědy probírali období gotiky a renesance v Čechách, což jsme završili školním výletem do Prahy. Děti často pracovaly ve skupinách formou malých projektů a téma se nám prolínalo i do českého jazyka a výtvarné výchovy.

Dalším jarním celoškolním projektem byl projekt EVVO - Voda, který měl teoretickou ekologickou část ve třídě a praktickou část s přírodovědcem v přírodě u vody.

Navštívili jsme také městskou knihovnu, kde se dětem velmi líbilo.

Děti hrály skupinové únikové hry, ve kterých se za tento školní rok velmi zlepšily. Zlomky všichni pochopili díky půlení a čtvrcení melounu.

Celé jaro jsme velmi pilně trénovali naše vystoupení na školní akademii, ve kterém účinkovali všichni žáci naší třídy a které se dětem velmi povedlo.

Posledním letošním projektem byl celoškolní projekt Ochrana člověka za mimořádných údalostí a dopravní bezpečnost. Formou deskových, karetních a skupinových her, dramatizace a videí děti získaly mnoho praktických rad a informací do života.

Za 4. B přeji všem krásné léto a prázdniny.

Mgr. Lenka Rečlo Šturmová