Peníze si do hrobu nevezmeš - exkurze 8. A

12. ledna 2023
Peníze si do hrobu nevezmeš - exkurze 8. A

Dnes, 12. ledna, jsme se s žáky 8. A vydali na pardubický zámek do VČM, kde právě probíhá výstava s názvem Peníze si do hrobu nevezmeš.

Již samotný název výstavy vypovídá o tématu současné expozice, kterou nás provedla sympatická paní průvodkyně. Žákům zadala úkoly týkající se sbírky mincí a bankovek. Prvním úkolem bylo zamyslet se nad významem peněz a vším, co toto téma spojuje. Následně jsme ve třech sálech viděli obsáhlou sbírku mincí a bankovek. Žáci zdatně odpovídali na dotazy a správně vyhodnotili historické souvislosti. Z vystavených sbírek dohledali správné odpovědi k pracovním listům.

Zážitkem pro nás bylo vidět na vlastní oči opravdový poklad, denáry z desáteho století, které byly objeveny v nedaleké Chýšti a mají nevyčíslitelnou hodnotu. Před odchodem si na památku každý žák vyrazil vlastní minci.

Mgr. Alena Srkalová

Fotogalerie