Pasování prvňáčků na čtenáře

30. srpna 2018

Dsc 8914

V úterý 19. června byli žáci prvních tříd i jejich rodiče a příbuzní pozváni do sálu sezemické radnice na setkání u příležitosti pasování prvňáčků na čtenáře.

Děti se vypravily do Písmenkového království, kde musely splnit tři drobné úkoly. Pomáhala jim při tom kouzelná písmenková víla, a tak se všem úspěšně podařilo složit abecedu, vymyslet slovo začínající danou hláskou i přečíst kousek pohádky. Všichni tedy mohli být pasováni panem králem na rytíře čtenářství.

Za odměnu prvňáčci dostali průkaz do městské knihovny a hezkou knížku. Doufejme, že se děti stanou pravidelnými návštěvníky městské knihovny a získají krásný vztah ke knihám a ke čtení. Všem, kteří se na této tradiční akci podíleli, moc děkujeme.

Mgr. Kateřina Enderová

Vyhodnocení soutěže ve sběru víček od PET lahví 30. srpna 2018 Olympijský běh 2018 2. září 2018