Olympijským pochodem končí oslavy 530 let od založení školy v Sezemicích

19. června 2024
Olympijským pochodem končí oslavy 530 let od založení školy v Sezemicích

Poslední akcí, která se konala k 530. výročí založení školy v Sezemicích, se stal olympijský pochod spojený s olympijským během.

 

V pátek 14. 6. ráno se žáci se svými učiteli shromáždili na školním hřišti, kde zcela zaplnili předem připravené obrysy římských číslic DXXX. Záběry z dronu i kamera zachycovaly od této chvíle poslední z akcí pořádaných školou v rámci oslav 530 let jejího trvání. Zároveň jsme si připomněli i konání letošních Letních olympijských her v Paříži.

Parkem Mlynářka se poté vydal olympijský pochod, složený z žáků jednotlivých tříd. Každá třída si vylosovala svůj stát, který zastupovala. Mohli jsme vidět rozmanité kostýmy a rekvizity, typické pro danou zemi. Za povzbuzování diváků se průvod vrátil na školní hřiště, kde byl zahájen olympijský běh. Každá třída předvedla svůj osobitý styl běhu nebo tance a dohromady se i s učiteli a dětmi z mateřské školky zapojil do běhu symbolický počet 530 účastníků.

Věříme, že jsme si toto krásné výročí školy užili nejen my – učitelé a žáci, ale i vy – rodiče a všichni Sezemáci.

Více fotografií zde

Mgr. Lucie Klímová

Mgr. Olga Šimková

Mgr. Radka Svatoňová

Fotogalerie