O lese v lese

11. června 2020

Img 0875

Kde jinde by se děti měly naučit více o lese, než v samotném lese?

Dne 4.6. 2020 se děti ze 2. B vydaly se svojí paní učitelkou do blízkého lesa. V lese bylo krásně. Poslouchali jsme zpěv ptáků, lupou zkoumali hmyz a učili se rozeznávat různé lesní rostliny a stromy. Ve trojicích pak děti plnily úkoly a po celou dobu je při tom sledoval skřítek Mecháček Hřibový. A protože se dětem velmi dařilo, rozhodl se, že je nechá za odměnu najít svůj sladký poklad. Děti mu za něj postavily krásné mechové domečky. Zahráli jsme si také hru Bomba, při které se děti hodně naběhaly a nasmály. Cestou zpět do školy už některé děti hodně bolely nohy. Vždyť jsme ušli 5,25 km a to je pro některé velká dálka!  Všichni se těšili na oběd a odpočinek ve družince. Učení v lese se všem velmi líbilo.

Mgr. Lenka Šturmová

Pro rodiče budoucích prvňáčků 10. června 2020 Spisovatelé z 5. B 11. června 2020