Nové zprávy z lyžařského kurzu

14. února 2019
Nové zprávy z lyžařského kurzu
A máme tu čtvrtý den našeho pobytu na horách. Protože se nic nemá přehánět, tak byl tento den spíše odpočinkový.

Čtvrtek

Půl dne bez lyží. Někteří žáci šli na vycházku, jiní se dívali na film. Ráno k nám přišla obleva, ale také sluníčko. Sníh se změnil na těžký, a tak zejména odpoledne bylo lyžování obtížnější. Přesto všichni dnešní sjezdovky zvládli a objevili další dosud nesjeté svahy. Při návratu z vycházky děti zažily, jak to vypadá, když přijde mrak - mlha a není na horách vidět. Po večeři k nám přišel člen horské služby a vyprávěl žákům o nebezpečí hor, o správném i špatném chování na lyžích a vysvětlil, jak se chovat v obtížných situacích na horách.

PS: Maminky, které by se bály, že jejich děti přijedou hubenější, mohou klidně spát. Vynikající kuchyně nám již připravila i řízky, hranolky, knedlo vepřo zelo, .... s možností nekonečného přidávání. Snídaně formou švédského stolu včetně ovoce a zeleniny, prostě gurmánský ráj.

Mgr. Jiří Březina

Mgr. Olga Doskočilová