Noční pochod DC Veská

16. října 2023
Noční pochod DC Veská

V sobotu 14. 10. v podvečerních hodinách se sešla skupina dobrovolníků z řad našich žáků, aby pomohla zorganizovat noční pohádkový pochod DC Veská.

Vytrvalý déšť a vítr donutil všechny přítomné, aby oblékli pláštěnky. Přes hodinu se vyčkávalo, zda se počasí alespoň trochu umoudří, aby se nakonec mohlo vyrazit na trasu, která vedla přes setmělé náměstí, les i louku. 

Již tradiční akce, jejíž smysl spočívá v pomoci a solidaritě, se díky veselé náladě všech přítomných velice zdařila. Mládež na celkem 9 stanovištích, v maskách a se světýlky, čekala na malé soutěžící, aby jim zadala zábavné úkoly. Ti je na oplátku plnili s velikým nasazením a nadšením a odnesli si za každý úkol drobnou odměnu.

Všichni se nakonec sešli opět v DC Veská na dobré gulášové polévce a při popíjení čaje se ještě dlouho povídalo. 

Je mi velikým potěšením, že zájem o tyto akce mezi našimi žáky rok od roku roste. O zdárný průběh sobotního pochodu se zasloužili následující žáci a žákyně naší školy: Barbora Češková z 6. A, Kateřina Brandýská ze 7. A, Radim Plašil ze 7. B, Anna Košnarová, Jan Sháněl, Pavlína Köhlerová, Zora Srazilová z 8. B, Anna Budínská, Kateřina Hynková, Sofie Rykrová z 9. A, Tereza Zelendová, Karolína Janečková, Kristýna Chvojková, Tereza Marešová, Valérie Ryšavá a Nicol Víghová z 9. B. Děkujeme.

Mgr. Lucie Dlouhá

Fotogalerie