McDonald´s cup

9. května 2019

P 20190502 082138

Ve čtvrtek 2. 5. 2019 se naše škola stala dějištěm prestižní soutěže – turnaje v minikopané s názvem McDonald´s cup.

Tento fotbalový svátek pro základní školy po celé České republice probíhal ve dvou kategoriích, kdy mladší hráči od 1. do 3. třídy hráli systémem 7+1, kdežto zkušenější borci z 4. a 5. tříd systémem 5+1.

Celé půldenní oslavy dětského fotbalu se zúčastnili žáci ze šesti různých škol a nenechaly si ji ujít ani zástupy fanoušků z řad rodičů hráčů či dětí naší školy, které svým fanděním chvílemi dokázaly domácímu týmu ze Sezemic vytvořit strhující atmosféru.

I díky tomu, že o férový průběh turnaje se dobře starali sudí z řad žáků devátých ročníků, rozhodovaly o vítězích pouze výkony a odhodlání hráčů na hřišti. Těmi nejvýraznějšími se nakonec prezentovaly z mladší kategorie žáci ZŠ Dříteč, kategorii starších pak opanovala po strhujícím penaltovém rozstřelu ve finále ZŠ Horní Jelení, která stejným způsobem postoupila i ze semifinále a dobyla tedy vítězný pohár i s notnou dávkou štěstí.

A právě štěstí bylo možná jedním z faktorů, který naopak chyběl oběma týmům naší školy. Trenérky obou mužstev, kterými nebyl nikdo jiný než žákyně 9. tříd, tak musely přihlížet nejen vítězstvím, ale i agoniím porážek, které našim celkům vynesly konečné 4. (mladší) a 5. (starší) místo. Je tedy třeba věřit, že nepříliš lichotivé výsledky z letošního ročníku budou pro naše mančafty motivací a tvrdá práce v příštích měsících vrátí naši školu do bojů o příčky na čele turnaje, které pravidelně sezemická škola na McDonald´s cupu dlouhodobě okupovala.

Mgr. Lukáš Knaute

EVVO kurz 4. ročníků 9. května 2019 Pasování prvňáčků za čtenáře knihovny 9. května 2019