Lyžařský výcvikový kurz 2016

13. března 2016
Lyžařský výcvikový kurz 2016
V letošním školním roce se lyžařského výcvikového kurzu zúčastnilo 31 žáků sedmého ročníku.

Tentokrát jsme se vydali na Benecko a ubytovali jsme se na chatě Karolínka. Je to nejvýše položená chata na Benecku. Jsou zde nejkrásnější výhledy do okolí.

Po příjezdu v neděli 7. února odpoledne a po ubytování jsme se vydali na vycházku ke sjezdovkám, abychom se podívali, kde budeme celý týden lyžovat. Večer se žáci seznámili s pravidly bezpečného lyžování. Od pondělního dopoledne jsme začali s výcvikem na sjezdových lyžích a po obědě i na běžkách. Žáci byli rozděleni do družstev podle zdatnosti na sjezdových lyžích. Ti nejlepší lyžovali převážně na sjezdovce Kejnos, ostatní na sjezdovce HSK. Na běžkách jsme trénovali na upravených tratích v nedalekém areálu.

Ve středu dopoledne, v rámci oddychového dne, jsme podnikli výlet na nedalekou rozhlednu Žalý, kde jsme se rozhlédli po okolí, vyfotili se v zasněžené krajině a občerstvili. Dopoledne v poslední den výcviku proběhl závod ve slalomu a odpoledne závod na běžkách. Nejlepší žáci byli večer vyhlášeni a odměněni diplomy a sladkostmi.

Každý den po večeři jsme se scházeli ve společenské místnosti, kde žáci hráli společenské hry, sledovali filmy o lyžování a na závěr kurzu si užili oblíbenou diskotéku.

Počasí nám celkem přálo, jen sněhu mohlo být trochu více. Výcvik proběhl bez vážnějšího úrazu. Všichni se vrátili domů spokojení a plni krásných zážitků.