Lovci ze 2. A

13. července 2020

Lovci ze 2. A

Hned na začátku školního roku se žáci 2. A zapojili do projektu LOVCI PEREL. Jedná se o hru, během které malí čtenáři objevují knížky, učí se porozumět čtenému a následně odpovědět na otázky z právě čtené knížky. Za každou přečtenou knížku a správně zodpovězené otázky dostane čtenář perličku.

Získat první bylo usnadněno společným čtením i odpovídáním na otázky ve škole při vyučování. Další perličky už byly za domácí čtení. Kromě odměny v podobě perličky, všichni věděli, že na nejlepší čtenáře čeká také ocenění na konci školního roku. Děti se pustily do čtení s nadšením. Náš třídní projekt nebyl přerušen ani během distanční výuky. Ukončen byl až 5 dnů před koncem školního roku.

30. června se ve 2. A nerozdávalo jen vysvědčení, ale také odměny za přečtené knížky - zasloužené perličky, záložky, sešitky, knihy. Nejlepší čtenářky obdržely diplom a samozřejmě knihu. Na rozloučenou jsme si slíbili, že číst rozhodně nepřestaneme a perly budeme sbírat i příští školní rok. 

Mgr. Monika Dobruská

Opakování prvouky ve 2. A 24. června 2020 Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR 10. září 2020