Liga škol OB - 4. kolo + závěrečné výsledky

16. dubna 2023

Závěrečným 4. kolem byl ve středu 12. dubna na Studánce ukončen 53. ročník Ligy škol v orientačním běhu.

Běželo se tentokrát za teplého a slunečného počasí, z důvodu několika absencí ze zdravotních důvodů naši školu reprezentoval tentokrát nejnižší počet sportovců za posledních 5 let, a tak ZŠ Sezemice obsadila v závěrečném kole se ziskem 14 bodů v soutěži škol až 12. místo.

V kategorii D10 běžela žákyně 3. A Sára Kubešová a s časem 23:37 obsadila 23. místo (ze 38 startujících žákyň), v kategorii H12 obsadil Václav Vojtíšek z 5. B časem 65:02 34. místo (ze 39 startujících), v kategorii H14 běžel naposledy za naši školu žák 9. ročníku Vít Mareš a s časem 24:15 obsadil 20. místo ze 27 startujících (zisk 1 bodu do soutěže škol). Nejlepšího umístění dosáhla v tomto kole žákyně 5. B Marie Vojtíšková, která časem 24:43 obsadila v kategorii D12 hezké 8. místo a do soutěže škol i jednotlivců připsala pěkných 13 bodů. Všem jmenovaným sportovcům opět děkuji za reprezentaci školy nejen v tomto závěrečném kole, ale v celém ročníku této tradiční a nejstarší sportovní soutěže pardubických škol.

Závěrem uvádím celkové výsledky v kategorii jednotlivců a škol za uplynulý 53. ročník soutěže. Do soutěže jednotlivců se každému závodníkovi započítávají vždy 3 nejlepší bodové výsledky ze 4 kol. V celém ročníku běželo v součtu 674 startujících z 12 základních škol a víceletých gymnázií.

Celkové umístění sezemických sportovců v 53. ročníku

Kategorie D10 (v ročníku bodovalo celkem 39 žákyň)

10. místo - Sára Kubešová (3. A) - 27 bodů (15 - 3 - 9 - 0)

17. místo - Kristýna Ševčíková (4. A) - 15 bodů (12 - 1 - 2 - 0)

Kategorie D12 (klasifikováno 34 žákyň)

10. místo - Marie Vojtíšková (5. B) - 31 bodů (10 - 7 - 8 - 13)

Kategorie H14 (bodovalo v ročníku celkem 28 žáků)

15. místo - Vít Mareš (9. B) - 24 bodů (9 - 3 - 12 - 1)

V soutěži škol skončila ZŠ Sezemice se ziskem 105 bodů v celém ročníku ligy na 11. místě

(1. kolo -  46 bodů, 2. kolo - 14 bodů, 3. kolo - 31 bodů, 4. kolo - 14 bodů)

Gratuluji všem žákyním i žákům k pěkným umístěním v tomto ročníku a velmi děkuji za reprezentaci naší školy. Všichni bez ohledu na jednotlivá umístění v průběhu ročníku běhali velmi dobře, s chutí a radostí, a tak byli svou aktivitou dobrým příkladem i pro ostatní.