Kurz EVVO

5. října 2019

Kurz EVVO

Na kurz EVVO se v posledním zářijovém týdnu vydali čtvrťáci do Jizerských hor. Cestou jsme se zastavili v ZOO Liberec, kde děti obdivovaly exotická zvířata. Nejvíce si jim líbili bílí tygři, surikaty, sovy a tučňáci. Počasí bylo krásné a první den našeho týdenního  pobytu jsme si v ZOO moc užili.

Druhý den pobytu proběhl ve znamení architektury a stavebnictví. Dopoledne děti v nedalekém lese stavěly domečky a odpoledne jsme se vydali na delší procházku na místní technickou kulturní památku Protrženou přehradu, která byla postavena roku 1915 na řece Bílé Desné a ani ne po roce se protrhla.

Ve středu se trochu zhoršilo počasí, takže si dopoledne děti připravily scénky inspirované výletem z předcházejícího dne. Zapamatovaly si spoustu zajímavých informací, letopočtů i technických detailů, které si přečetly na informačních tabulích a pak je ve svých představeních použily. 

Odpoledne jsme došli do nedaleké obce Jiřetín pod Bukovou, kde se nachází továrna na výrobu hraček DETOA. Děti si prohlédly výrobu a v kreativních dílnách si zkusily z dřevěných součástek sestavit svou vlastní hračku, kterou si pak odnesly domů. Díla nejlepších výtvarníků postoupila do finálového kola, ve kterém se soutěží o mobilní telefon. Večer jsme ještě stihli diskotéku a stezku odvahy. 

Ve čtvrtek dopoledne jsme se opět vydali na túru. Cílem byl Tanvaldský Špičák. Cestou dolů jsme nasbírali houby, kterými jsme udělali radost paní správcové, která se o nás v penzionu U Špičáku celý týden výborně starala. Odpoledne jsme si na místním hřišti zahráli turnaj ve vybíjené a další týmové hry. Večer už si děti musely sbalit, protože hned po snídani jsme nastoupili do autobusu a vydali se na Ještěd. Bohužel nám počasí nepřálo a Ještěd jsme si spíše představovali. Ale jízda lanovkou byla pro většinu dětí zajímavým zážitkem. Před dlouhou cestou domů jsme se ještě prošli z Ještědu dolů a pak nás už čekala jen jízda autobusem do Sezemic. 

Mgr. Olga Šimková

Exkurze 8. ročníku 29. září 2019 Technohrátky poprvé ve školním roce 2019/2020 7. října 2019