Kroužek Věda nás baví

6. dubna 2022
Kroužek Věda nás baví
Také v druhém pololetí mají zvídaví žáčci 1.stupně možnost navštěvovat kroužek VĚDA NÁS BAVÍ. Děti pracují ve třech týmech a velice hravou formou se dozvídají informace z oblastí fyziky, přírodovědy, chemie či biologie.

V jedné z prvních lekcí jsme vyráběli lávovou lampu a ukázali si, jak je to s hustotou tekutin. V následující hodině přišlo na řadu hraní s magnety - levitující sponka, hřebík jako magnet - a určovali jsme severní a jižní magnetický pól. Možnost dozvědět se o vzniku života a vyrobit si zkamenělinu – fosílii -  vzbudila v dětech opravdové badatelské zaujetí. Velkou legraci jsme si užili při lekci „Těžiště a rovnováha". Ovšem největší výzva byla izolace DNA z banánu. Nejdříve si děti musely připravit extrakční roztok. Následovalo sestavení „filtračního zařízení" a následná filtrace vzorku. Tak jako z každé lekce si i tentokrát děti vše zaznamenaly do svých vědeckých deníků. Na to, jak se dětem v kroužku daří, se můžete podívat ve fotogalerii.

Lucie Duplinská

Mgr. Kateřina Enderová