Finanční gramotnost aneb nic nás nezaskočí ...

28. dubna 2022
Finanční gramotnost aneb nic nás nezaskočí ...
Dnešní den, 28. 4. 2022, jsme v 8. ročníku měli zaměřený na svět financí.

Projektovým den s názvem Jak přežít ve světě financí nás provázeli Ing. Míla Skala a Radka Skalová. 6 vyučovacích hodin uteklo velmi rychle. Nejprve jsme si společně připomněli probranou látku, vztahující se k tématu, a následně navázali zážitkovou skupinovou prací.

4členné skupinky žáků se na zbytek dopoledne staly rodinou. Svých rolí jednotlivých členů rodiny se žáci zhostili osobitě a s velkým nasazením. Rozdílné byly jejich příjmy, životní úroveň, stejně jako nároky na zábavu, volný čas. Na základě promyšlení a sestavení měsíčního rozpočtu byl sestaven rozpočet na celý kalendářní rok.

Naše dnešní rodiny ke všemu přistoupily zodpovědně. Někteří dokázali obohatit své rozpočty o další pravidelné příjmy z pronájmů, zvážili své finanční rezervy a možné investice a také investovali do toho nejcennějšího, svého vzdělání. 

Nakonec se každá rodina představila ostatním a seznámila nás se svými poznatky.

Pevně věřím, že dnešní „hra" a zkouška zodpovědného přístupu bude v budoucnu zúročena.

Mgr. Alena Srkalová

Fotogalerie