Exkurze do iQLANDIE Liberec

22. května 2022
Exkurze do iQLANDIE Liberec
V úterý 17. května se naši osmáci vydali na exkurzi do iQLANDIE v Liberci. I přes brzký odjezd panovala velmi dobrá nálada. Ve vědecko-zábavním centru čekala na děti 4 patra zábavy, experimentů a hádanek.

Součástí exkurze byly i laboratorní dílny, kde děti pracovaly na tématu elektrické a magnetické vlastnosti látek.

Potřebné osvěžení si děti dopřály v oddělení VODNÍ SVĚT, za odměnu jim bylo umožněno si přebytečnou vodu na zemi hezky uklidit :-).

Na své si přišly i paní učitelky – v oddělení PŘEKONANÉ VYNÁLEZY. Mezi předměty, které zde nejvíce děti zaujaly, určitě patřily: psací stroj, píchačky (hodiny), štípací strojek na jízdenky, šlehačková láhev na bombičky a další.

V oddělení  ŽIVLY si děti vyzkoušely: svou rovnováhu na simulátoru zemětřesení, nárazy větru o síle vichřice, zabalily se do obří bubliny, poslouchaly a pozorovaly krásu a sílu Teslova transformátoru.

Expozice GEO umožnila sportovně zdatným a zdravým dětem vyzkoušet gyroskop, určený k výcviku astronautů, ostatní děti si mohly např. pohrát v interaktivním pískovišti. V oddělení KOSMO objevovaly krásy vesmíru, vyzkoušely si nástup do přistávacího modulu Sojuz 28 či sledovaly pitvu mimozemšťana. Následovaly další expozice – VĚDA V DOMĚ, GEOLAB, SMYSLY, ČLOVĚK.

Na závěr nás čekala nová expozice MATEMATIKUM, která byla otevřena 2. února 2022, tam si děti mohly vyzkoušet matematické bludiště, kreslit si do písku jako Archimédés v Syrakusách atd.

Ačkoliv jsme strávili téměř 6 hodin v iQLANDII, mnoho úkolů nám ještě zůstalo neozkoušených, neobjevených. Domů jsme se vraceli šťastní a plni dojmů.

Ing. Silvie Penková

Mgr. Radka Svatoňová

Ing. Lada Richterová, Ph.D.

Fotogalerie