Dušičkové učení

5. listopadu 2023
Dušičkové učení

U nás ve škole si během právě probíhajícího podzimu povídáme nejen o svátku Halloween, ale také o tradičním českém Svátku všech zemřelých.

Právě ve čtvrtek 2. listopadu, kdy během dne Památky zesnulých vzpomínáme na všechny blízké zemřelé, se žáci 2.- 5. tříd tomuto tématu věnovali při tzv. Dušičkové hře.

V areálu parku Mlynářka byl připraven postřehový závod, kde výhrou bylo najít ta správná písmena do tajenky. Přitom se žáci mohli dozvědět, proč rozsvěcíme v těchto dnech na hrobech svíčky nebo že tradiční květinou k podzimní výzdobě, a to nejen hrobů, je chryzantéma. Při těchto aktivitách jsme si mohli všimnout, že při pohledu z areálu školy lze vidět jak Kostel Nejsvětější Trojice a Zvonici, tak i Kapli Panny Marie. O historii se učíme nejn z lavic, poznáváme ji i ve skutečnosti.

Mgr. Lucie Klímová