Dívky ze ZŠ Sezemice obsadily druhé místo na florbalovém turnaji a postupují do finále

28. listopadu 2022

Aneb nic není nemožné, protože velká dávka vynaloženého úsilí, píle a soustředění během tréninků dokáže přinést své ovoce.

V pondělí 21. 11. se dívky z 8. A, 8.B a 9. B zúčastnily okrskového kola florbalového turnaje pro žákyně základních škol v Holicích. Již předem jsme věděly, že konkurence je veliká a za žádnou cenu jsme nechtěly podcenit přípravu. V uplynulých týdnech jsme se během hodin tělesné výchovy věnovaly florbalové průpravě, kdy jsme i následně zapojovaly jednotlivé prvky do hry. Dívky během hodin trénovaly zpracování míčku, vedení míčku, střelbu na bránu, útok, obranu a vyzkoušely si i roli gólmana. Poté jsme se společně pokusily sestavit tým, který by se turnaje zúčastnil.

Jelikož se náš tým skládal z hráček z ruzných tříd, došly jsme k závěru, že bude potřeba se sladit celkově i jako tým, abychom poznaly, kdo v čem vyniká, jaká strategie bude potřeba vymyslet a co naopak bude ještě potřeba doladit. Rozhodly jsme se pro dobrovolné ranní tréninky před vyučováním, během kterých se nám pořadilo se sladit jako tým, ale i doladit veškeré detaily. Dívky mimo jiné využily svůj volný čas, aby si pečlivě nastudovaly veškerá pravidla hry a následně si je upevnily i v praxi.

Přestože spolu dívky nechodí do stejné třídy, bylo krásné pozorovat, jak je tento sport dokázal velice hezky spojit i jak v nich probudil jejich týmového ducha. Dívky se neuvěřitelně semkly, komunikovaly mezi sebou o všem potřebném, dávaly si zpětnou vazbu kdykoliv bylo potřeba, ale především se obrovsky navzájem podporovaly a táhly za jeden provaz. Z pohledu učitele bylo velmi hezké vidět, jak spolu navzájem tyto hodnoty sdílí, ale zároveň jsou velmi samostatné a dokáží reflektovat a regulovat jednotlivé role v týmu a jeho potřeby zároveň.

Když nadešel den D, společně jsme vyrazily zúročit nabyté zkušenosti. Celkem nás čekala 4 utkání. V základní části jsme nejdříve natoupily proti ZŠ Holubova Holice. Hra byla poměrně vyrovnaná a první poločas skončil 0:0. Nakonec se nám ale v druhém poločase podařilo stav obrátit na 1:0 pro nás. Poté jsem nastoupily proti týmu ZŠ Dolní Roveň, který byl opravdu velice zdatný, a pro nás toto utkání bohužel skončilo stavem 0:3.

Po tomto utkání ihned proběhlo první semifinále, do kterého jsme postoupily. V tomto utkání, které bylo pro nás velice povedené, jsme nastoupily proti Gymnáziu Holice. Během druhého poločasu jsme vedly 2:0,  když byl trénérem druhého týmu ke konci poločasu odvolán brankář, vstřelily jsme další gól a za stavu 3:0 jsme postoupily do rozhodujícího zápasu o 1. a 2. místo.

V posledním rozhodujícím utkání jsme nastoupily proti ZŠ Moravany, ale bohužel už ze začátku prvního poločasu jsme dostaly gól a do konce utkání se nám už nepodařilo skóre otočit. Toto utkání pro nás tedy skončilo stavem 0:1, umístily jsme se na druhém místě a společně se ZŠ Moravany postupujeme do finále okresu, které se bude konat 1.12. v Pardubicích. Už teď se na finále moc těšíme a do utkání se budeme snažit nastoupit v plné síle a s velkým nasazením. Držte nám palce! 😊

ZDE se můžete podívat na krátká videa z utkání.