Devítky se rozloučily aneb co se dá zažít za devět let na základní škole

28. srpna 2019

Whatsapp image 2019 08 26 at 11.48.13

Končí školní rok 2018/2019 a my jsme se rozloučili s 42 žáky devátého ročníku. V novém školním roce 2019/2020 usednou do lavic naší školy dvě třídy prvňáčků. Přivítáme u nás i další nové žáky v různých ročnících, kteří školu změnili z nejrůznějších příčin, například přechod z tzv. malotřídky, školy, která disponuje pouze prvním stupněm, nebo stěhování rodiny. Doufáme, že se jim u nás bude líbit a přejeme jim, aby si nakonec z naší školy odnesli minimálně takové množství nových znalostí, dovedností a zážitků jako předchozí devéťáci.

Ze základní školy se deváťáci rozešli do škol středních. Některým přechod usnadní kamarádi, jiní udělají první krok do neznáma střední školy sami. Přejeme jim, aby se jim v nové škole i osobním životě dařilo dobře.

Základní vzdělávání ukončilo celkem 42 žáků devátých tříd. 5 z nich bude pokračovat na gymnáziu, 30 na střední odborné škole s maturitní zkouškou a 7 na středních odborných školách, kde studium zakončí učňovskou zkouškou.

V přiloženém pdf dokumentu se můžete přesvědčit, jak se jim podařilo stát se na chvíli novináři, a prohlédnout si fotografie, na kterých se z prvňáčků stávali deváťáci.

Mgr. Olga Doskočilová

Výuka na počátku školního roku 2019 / 2020 27. srpna 2019 Poohlédnutí za první třídou - 1. C 30. srpna 2019