Dětský den pro 1. stupeň

5. června 2023
Dětský den pro 1. stupeň

Krásné dopoledne se sluncem, zábavná stanoviště a sladké odměny – to byla čtvrteční oslava Dne dětí, kterou pro své mladší spolužáky z 1. - 5. tříd přichystali žáci devátých ročníků.

Stalo se už tradicí, že si vycházející žáci devátých ročníků vždy přichystají pro své mladší spolužáky z 1. stupně oslavu Dne dětí. Nejinak tomu bylo i letos. Deváťáci si pečlivě promysleli a připravili celkem 12 stanovišť. Ta žáci z 1. stupně postupně procházeli a sbírali tak razítka za splnění jednotlivých úkolů. K tomu jim sloužily již připravené kartičky s dvanácti volnými poli, které si vyzvedli na startu. Pokoušeli se potom např. skákat v pytlích, uhodnout skryté věci po hmatu, překonávat opičí dráhu, trefovat se do plechovek apod. Na konci po splnění disciplín si každá třída vyzvedla své sladké odměny v cíli.

Doufáme společně s žáky devátých tříd, že si mladší spolužáci tento den užili a měli z něj radost.

Mgr. Radka Svatoňová