Dětská scéna 2020 - umělecký přednes

25. února 2020
Dětská scéna 2020 - umělecký přednes
I v letošním školním roce se v únoru uskutečnilo školní kolo soutěže v uměleckém přednesu poezie i prózy. V kategorii třetí a čtvrté, které jsou určeny pro žáky šestých až devátých tříd, se představilo devatenáct soutěžících. Ti nejlepší postoupili do oblastního kola, které se bude konat v březnu v DDM Beta Pardubice.

Ve třetí kategorii soutěžili šesťáci a sedmáci. Všechny texty byly dobře zvolené, i když měly různou délku i obsah. Každý si pro přednes vybírá text, který se mu líbí, něčím ho osloví a dobře se mu s ním pracuje. Nejlépe si vedla Barbora Šimková z 6. B, která předvedla profesionální výkon. Na druhém místě se umístily Žaneta Málková a Ella Krejčíková ze 7. A a třetí příčku společně obsadili Natali Brutarová a Arnošt Veselka z 6. B.

Čtvrtá kategorie byla méně zastoupena a utkali se zde žáci osmých a devátých tříd. Na kvalitě výkonů to ale nic neubralo. S přednesem prozaického textu zvítězila Michaela Böhmová z 9. B, jako druhá se umístila Lucie Remešová z 8. B a třetí místo obsadila Victoria Alexis Komínková z 9. B.

Krásné výkony byly oceněny diplomy i sladkými odměnami. Všem zúčastněným děkujeme za přípravu na soutěž a zájem o vylepšení techniky přednesu i mluveného projevu.

Mgr. Helena Kamenická

Mgr. Vladimíra Maršálková