3. A v městské knihovně

28. listopadu 2023
3. A v městské knihovně

V pátek 24. listopadu navštívili třeťáci  Městskou knihovnu v Sezemicích. Čekala tam na ně zajímavá hra.

Děti si měly vybrat z nabídky knížku, která je zaujala. Poté, co se s ní posadily do kroužku, si ji však musely vyměnit s kamarádem. Následně pak odpovídaly na otázky, které náhodně četly z vylosovaných kostiček. Postupně zkoušely odpovídat například na to, o čem by kniha podle názvu či podle ilustrací mohla být, ve které době by se asi mohl odehrávat děj knížky, kdo je nejspíš hlavní hrdina nebo jakého je kniha žánru. Na závěr někteří odvážlivci zkusili titul své knížky předvést ostatním pantomimou.

Záměrem hry bylo ukázat, že i když některá kniha někoho na první pohled nezaujala a sám by si ji nevybral, přesto může být zajímavá a pěkná. Třeba si ji děti při příští návštěvě knihovny vyhledají, vypůjčí a s chutí přečtou.

Mgr. Kateřina Enderová

Fotogalerie