Technohrátky poprvé ve školním roce 2019/2020

7. října 2019
Technohrátky poprvé ve školním roce 2019/2020
V září se zájemci z řad žáků devátých tříd vydali na návštěvu do Střední průmyslové školy stavební v Pardubicích. Prohlédli si areál školy a utkali se v soutěžích zaměřených na praktické dovednosti i vědomostním kvízu s družstvy dalších zájemců o technické obory z deseti základních škol z celého Pardubického kraje. Celkem se zúčastnilo 120 žáků.

Naši žáci vyzkoušeli svou kreativitu při stavbě budov z dřevěné stavebnice, své zkušenosti s počítačem uplatnili v práci s programem, který pomáhá navrhovat budovy i jejich vybavení. Zkusili si i tzv. suché zdění z cvičných cihel nebo řezání prken.

Praktická část jim šla dobře, s teoretickými znalostmi, které si měli zapamatovat z jednotlivých stanovišť, už to bylo horší. Ale protože v technických oborech jde i o manuální zručnost a řemeslo má zlaté dno, tak doufám, že jim tato exkurze do tajů oborů spjatých se stavebnictvím pomohla ve výběru oboru, který budou studovat na střední škole.

Mgr. Olga Doskočilová